Sekcja serca łączy pokolenia 😉

Kolejny raz licealiści III LO zawitali z sekcją serca w szkole podstawowej w ramach realizacji projektu „Łączymy pokolenia”. Tym razem warsztaty biologiczne odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1. W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak zbudowane jest serce, poćwiczyć pracę ze skalpelem oraz sprawdzić się z wiedzy teoretycznej na temat układu krwionośnego. Doświadczone Robaczki z naszej szkoły, czyli Maria Kurdyła z klasy 4b oraz Karolina Binkowska i Wiktoria Kopras z 3b, zaciekawiły tematem i przedstawiły jak sprawnie i bezpiecznie wykonać cięcie profesjonalnymi narzędziami. Po zajęciach nikt już nie miał wątpliwości, która ściana serca jest grubsza, jak wyglądają komory, przedsionki, przegrody i zastawki oraz jak rozróżnić tętnice od żyły. Dodatkowo uczestnicy warsztatów zaobserwować mogli budowę tchawicy oraz przełyk.

Całe wydarzenie zarejestrowała szkolna telewizja. Zachęcamy do obejrzenia! (kliknij)

Opiekunem uczennic była pani Katarzyna Kamzol, nauczyciel biologii i pedagog szkolny.