Stan臋li z okiem oko w oko馃槈

Lekcje biologii, podczas kt贸rych uczniowie przeprowadzaj膮 sekcj臋 narz膮d贸w, s膮 ju偶 tradycj膮 w III LO od wielu lat. Dzi艣 Robaczki z czterech klas trzecich stan臋艂y oko w oko z okiem i鈥 鈥瀙okroi艂y鈥 ga艂k臋 oczn膮鈥 艣wini. M艂odzi biolodzy mogli dok艂adnie obejrze膰 tward贸wk臋, t臋cz贸wk臋, mi臋sie艅 rz臋skowy, siatk贸wk臋 oraz poczu膰 konsystencj臋 cia艂ka szklistego. Niezapomnianych wra偶e艅 dostarczy艂a obserwacja kolegi lub kole偶anki przez prawdziw膮 soczewk臋. Faktycznie byli oni mniejsi i odwr贸ceni (siedzieli 鈥瀌o g贸ry nogami鈥???). Te zaj臋cia to 艣wietna metoda na sprawdzenie i wykorzystanie wiedzy podr臋cznikowej, bo praktyka czyni mistrza, czy偶 nie?

Zapraszamy na kolejne sekcje ju偶 wkr贸tce! Tym razem p艂uca!

Koordynatorzy zaj臋膰: :pan Jacek Paw艂owski i pani Katarzyna Kamzol, nauczyciele biologii.