Strażacki Turniej i ćwiczenia pożarnicze

W kwietniu nasza szkoła była gospodarzem Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Gościliśmy zwycięzców eliminacji gminnych w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy w części pierwszej rozwiązywali test, a potem najlepsi odpowiadali na pytania ustne zadawane przez komisję pod przewodnictwem zastępcy komendanta Powiatowego Państwowej Straży pożarnej brygadiera Romana Mateckiego. Obecnym na turnieju był też Prezes Zarządu Powiatowego OSP pan Przemysław Kaźmierczak. W zawodach uczestniczyło 3 naszych uczniów z edukacji pożarniczej: Jakub Kaczocha, Jakub Adamczak, Jakub Reterski. W ostatecznym podsumowaniu zajęli oni wysokie 2, 3, i 4 miejsce.

Koordynatorem turnieju z ramienia szkoły był pan Antoni Szczurek, który kilka dni później zorganizował dla naszych uczniów edukacji pożarniczej klas pierwszych i drugich zajęcia praktyczne na terenie komendy PSP. Młodzież miała okazję zapoznać się z przeznaczeniem armatury wodnej oraz wykazać umiejętnościami fizycznymi i psychicznymi podczas pokonywania przeszkód w komorze dymowej.