Stypendium Starosty Ostrowskiego

W dniu 30 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły z rąk Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego odebrali Stypendiów, któremu patronuje ks. Jan Kompałła. Była to jubileuszowa, dziesiąta edycja. Co roku do stypendium z każdej szkoły średniej i placówki prowadzonej przez Powiat Ostrowski rekomendowani są utalentowani uczniowie, którzy oprócz tego, że osiągają bardzo dobre wyniki nauczania, zdobywają wysokie lokaty w olimpiadach, konkursach z różnych dziedzin na etapie wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się nasi uczniowie:

Anna Wikarjak – humanistka, która literacką pasję przekuwa na sukcesy w licznych konkursach Zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie „Poetycka wiosna” i Międzyszkolnym konkursie „Walentynki w wierszu”. Jej zainteresowania, wykraczają poza humanistyczny profil W konkursie „Geografia w języku angielskim” oraz konkursie poświęconym wiedzy z zakresu onkologii okazała się najlepsza w szkole. Jest redaktorką szkolnej gazetki „Ad Rem”. Rok szkolny 2020/2021 ukończyła ze średnią ocen 5,82.

Magdalena Adamczak – jest uczennicą  o profilu biologiczno-chemicznym. Laureatka I miejsca w dwóch prestiżowych międzynarodowych konkursach pianistycznych: „World Art. Games-International Art. Media Contest w Hiszpanii oraz International Music Competition „Grand Prize Virtuoso” w Londynie. Otrzymując zaproszenie do udziału w koncercie w Royal Albert Hall. Zajmowała wysokie miejsca w różnorodnych konkursach wiedzy; między innymi w konkursie języka angielskiego,  wojewódzkim Konkursie kształcenia słuchu pt. „Ptaków śpiew” oraz w Ogólnopolskim konkursie matematycznym TopMaths.

Aleksandra Kasprzak – uczennica klasy maturalnej z matematyką rozszerzoną. Umiejętnie łączy obowiązki szkolne z nauką gry na flecie oraz fortepianie. Zarówno w liceum jak i w szkole muzycznej uzyskuje najwyższe wyniki. Dyplomantka Szkoły Muzycznej w Kaliszu w klasie fletu. Należy do szkolnej grupy mediacji rówieśniczej. W tym zakresie nieustannie podnosi swoje kompetencje poprzez udział w certyfikowanych specjalistycznych kursach.

Kacper Adamczak – lekkoatleta KS STAL LA uczeń z klasy o profilu biologiczno-sportowym. Jest biegaczem kategorii wiekowej U20. W roku 2021 zdobył brązowy medal w biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Na Mistrzostwach Polski w swojej kategorii wywalczył również wysokie siódme miejsce. Doskonale łączy swoją sportową pasję z nauką w szkole czego dowodem jest świadectwo z wyróżnieniem.

Anna Klah – uczennica z niezwykłym talentem wokalnym, który rozwija pod okiem fachowców i którym dzieli się chętnie podczas różnorodnych uroczystości. Rok szkolny 2020/2021 był dla niej szczególnie udany. Tylko w roku 2021 aż 18 konkursów zakończyło się dla Ani zajęciem I miejsca bądź nagrodą GRAND PRIX. Największym tegorocznym jej sukcesem był występ na żywo na międzynarodowym festiwalu „RED SEA STAR” w Sharm Al. Sheikh w Egipcie gdzie otrzymała nagrodę SUPE GRAN PRIX.

Wszystkim Stypendystom serdecznie gratulujemy! 🙂