Sukces Hani w konkursie kaligraficznym ✍️

Uczennica naszej szkoły, Hanna Ostek z klasy 3cp, dostała się do finału V Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego w Warszawie.  

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na czytelność i płynność pisma oraz kształt liter, rozpowszechnianie sztuki kaligrafii, uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego ksiąg ręcznie iluminowanych oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

Zadania konkursowe polegają na pięknym przepisaniu zadanego tekstu (innego na każdym etapie) oraz ozdobieniu go iluminacjami, inicjałem lub bordiurą. W tym roku szkolnym dwie uczennice naszego liceum awansowały do etapu wojewódzkiego w tym niełatwym konkursie: Natalia Śrama, uczennica klasy 2c i Hania, która znalazła się w gronie 27 finalistów w kategorii szkół ponadpodstawowych z całego kraju i 7 maja br. w Warszawie będzie walczyć o tytuł Laureata Konkursu.

Przypominamy, że w ubiegłym roku szkolnym w IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego w kategorii szkół ponadpodstawowych tytuł finalisty zdobyła Natalia Śrama.

Gratulacje dla Hani, która dzięki swoim zdolnościom i pasji zaszła tak daleko. Trzymamy kciuki za powodzenie na ostatniej prostej✊.

Koordynatorem konkursu jest pani Maria Tomalak, Dyrektor III LO.