Sukces Marysi Kubackiej

Z wielką radością pragniemy ogłosić, że uczennica naszego liceum, Marysia Kubacka z klasy 2b, otrzymała drugie wyróżnienie w  XIV edycji Konkursu Tłumaczeniowego organizowanego przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Kaliszu. Oprócz Marysi w szranki stanęli: Klaudia Wilczyńska z klasy 3dg, Julia Suska 1d i Bartosz Łakomy 1a. Tegoroczni uczestnicy tłumaczyli fragment książki Richarda Flanagana The Narrow Road to the Deep North, za którą pisarz otrzymał nagrodę Bookera. Marysia wykazała się nieprzeciętną  znajomością i dojrzałością językową.
Po części pisemnej konkursu uczestnicy wzięli udział w wykładzie: Kultury, języki i przekład Barbary Lewandowskiej-Tomaszczyk, kierownik Katedry Badań nad Językiem i Komunikacją w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w prelekcji prof. UAM dr hab. Artura Skweresa pt. What makes us laugh? Discussing the comedy types.

Jeszcze raz serdecznie gratujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w konkursach tłumaczeniowych.