Geograficzny weekend z sukcesem

W dniach 10 – 11 lutego 2024 r. w Collegium Geographicum UAM w Poznaniu odbył się etap okręgowy jubileuszowej 50. Olimpiady Geograficznej. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Potaśniczak (4A), Aleksandra Schubert (2D) i Oliwier Wysocki (4D). Janek, który przetarł już olimpijski szlak zdobywając tytuł finalisty w poprzednim roku szkolnym, został laureatem etapu okręgowego, zajmując ostatecznie II miejsce i pokonując 70 rywali z całej Wielkopolski. Nasi młodzi geografowie dali z siebie wszystko, wytrwale walczyli do końca, a ich wyniki są najlepszym dowodem na ogrom pracy, jaki włożyli w przygotowanie do zawodów. Niewątpliwie, ten naukowy weekend był pełen wrażeń i pozytywnych emocji, a jego uwieńczeniem, jak przystało na geografów żądnych poznawania świata, była wspólna kolacja w… meksykańskiej scenerii😉. Teraz czas na odpoczynek i oczekiwanie na ostateczne wyniki pozostałych okręgów w Polsce. Wielkie gratulacje dla Janka i brawa dla całej trójki, której towarzyszył dyrektor III LO, nauczyciel geografii – pan Przemysław Zimniak.