Sukces Szymona w Konkursie Astronomicznym

Uczeń naszej szkoły, Szymon Kaleta otrzymał wyróżnienie i został finalistą wojewódzkiego etapu Konkursu Astronomicznego.

Finał wojewódzki konkursu odbył się 25 kwietnia 2022 r. i został zorganizowany w ramach Wojewódzkiego Młodzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego. Uczestnicy wygłosili referaty dotyczące zagadnień teoretycznych (związanych z przeprowadzonymi przez siebie badaniami), praktycznych (związanych z wykorzystaniem tworzonych przez siebie urządzeń) oraz przekrojowych (dotyczących różnych aspektów astronomii i astronautyki). Poziom wiedzy i umiejętności zaprezentowany przez uczniów był bardzo wysoki.

Szymon wykazał się niezwykłą wiedzą z tej trudnej i tajemniczej dziedziny naukowej, jaką jest astronomia. Wygłosił ciekawy referat pt. „Księżyc – naturalny satelita”, zgłębiając tajemnice jedynego naturalnego satelity Ziemi, któremu towarzyszyły spektakularne zdjęcia wykonane przez Szymona  przy użyciu teleskopu.

Warto również przypomnieć, że Szymon został finalistą etapu centralnego w roku szkolnym 2020/2021. Wielkie gratulacje dla Szymona za godne reprezentowanie III LO.

Opiekunem naukowym ucznia jest pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii.