Sukces w ogólnopolskim konkursie „Młody Innowator”

W dniu 18.05.2022r w siedzibie NOT w Warszawie odbył się finał XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Młody Innowator”, który zorganizowała Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna wspólnie z Towarzystwem Kultury i Historii Techniki oraz Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Tegoroczny ogólnopolski konkurs odbył się pod hasłem „Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie”. W konkursie brała udział uczennica naszej szkoły Karolina Błaszczyk z klasy 1d wraz ze swoim zespołem i zajęła II miejsce w kategorii szkół ogólnokształcących prezentując pracę „Zdrowa żywność przez cały rok? TAK – kapsuła bioniczna – Salwinia”. Warto podkreślić, że w konkursie tym nasza szkoła uczestniczyła po raz pierwszy w swej historii.

Opiekunami zespołu byli nauczyciele informatyki: pan Tomasz Szydłowski oraz pan Marcin Grzybek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.