Święto Niepodległości w III LO

W środę 10 listopada z okazji Święta Niepodległości w III LO zrealizowany został ogólnoszkolny projekt INDEPENDENCE DAY, w ramach którego odbyło się szereg działań. Między innymi o godzinie 11:11 włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu” 2021 i w klasach odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Natomiast w auli szkoły odbył się quiz pod hasłem „I kto to powiedział?”, w którym udział wzięło 5 zespołów składających się z 2 uczniów i nauczyciela. Przepiękne cytaty i aforyzmy o patriotyzmie oraz polskości przygotował pan Piotr Szczepaniak, nauczyciel historii. W rozpoznawaniu ich autorów najlepsza okazała się klasa 3Ap z panią Moniką Olejnik-Zimniak. Ten dzień miał także wymiar sportowy, bowiem pani Magdalena Zeissel, nauczycielka wychowania fizycznego, zaprezentowała dorobek sportowy Polaków w okresie dwudziestolecia międzywojennego, a w świetlicy naszego liceum odbył się coroczny turniej szachowy rozegrany w systemie szwajcarskim z wykorzystaniem platformy ChessArbiter udostępnionej przez Ostrowskie Towarzystwo Szachowe, w którym udział wzięło 14 uczniów. I miejsce zajął Bartosz Łakomy z klasy 1a, II – Patrycja Golińska z 1e, III – Dominik Majchrzak z 2a. Koordynatorem szachowych zmagań była pani Iwona Wendt, nauczycielka matematyki, a nad prawidłowym ich przebiegiem czuwał zapalony szachista, absolwent III LO, członek OTSZ – pan Andrzej Wendt. Ponadto na lekcjach języków obcych w dniach od 8 do 10 listopada realizowany był projekt: WOLNOŚĆ – KOCHAM I ROZUMIEM, w ramach którego powstały postery poświęcone obchodom Święta Niepodległości w innych krajach, omawiano tematykę świąt państwowych innych krajów, przygotowano tablicę z fiszkami w językach obcych pod hasłem: „Czym jest dla mnie wolność?”.

Niewątpliwie był to piękny dzień! 🙂