Szkolne szatnie jak marzenie ?

W dniu 15 lutego 2023 r. otwarto po remoncie i modernizacji szatnie przy sali gimnastycznej w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Po wielu latach pomieszczenia te doczekały się wyglądu na miarę XXI wieku.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Ostrowski Paweł Rajski, dyrektor szkoły Przemysław Zimniak, przewodniczący Rady Rodziców Marek Sztukowski, nauczyciel wychowania fizycznego Włodzimierz Malik oraz uczeń klasy sportowej Karol Błaszczak.

W ramach remontu i modernizacji pomieszczeń zostały wydzielone dwie odrębne szatnie i nowy ciąg komunikacyjny,  pomalowane wszystkie pomieszczenia szatniowe wraz z korytarzami i toaletami, wymieniono podłogę, uzupełniono ceramikę sanitarną, przerobiono instalację elektryczną wraz z wymianą całego oświetlenia, zamontowano nowe drzwi, położono specjalną folię okienną i fototapety oraz zamontowano ponad 50 modułów szatniowych wraz z lustrami.

Środki finansowe zostały przekazane z budżetu Powiatu Ostrowskiego oraz Rady Rodziców działającej przy III Liceum Ogólnokształcącym.