Szkolny Turniej Siatkówki Plażowej

W dniu 14 czerwca 2023 r. na terenie Basenu Miejskiego „Olimpijska” w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Szkolny Turniej Siatkówki Plażowej. Dwuosobowe zespoły rozegrały mityngi systemem pucharowym do dwóch wygranych setów. Do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn męskich i 3 mieszane. Wydarzenie uroczyście rozpoczął Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego – Przemysław Zimniak.
W efekcie zmagań sportowych w kategorii mężczyzn I miejsce zajęli: Dominik Majchrzak Bartłomiej Ustianowski z klasy 3A, II – Nikodem Ciupka, Piotr Zając z 1d, III – Paweł Kowalski, Wiktor Sobczak także z 1d. Natomiast w kategorii teamów mieszanych I miejsce Marta Burkietowicz, Szymon Woźniak z klasy 1d, II – Zuzanna Wachowiak, Roksana Szopińska z 2e, III – Martyna Krupka, Aleksandra Janas z 3c.
Zwycięzcy turnieju otrzymali dyplomy i drobną nagrodę w postaci plecaka lub bidonu czy też ręcznika lub czapeczki. Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na drobny poczęstunek. Całość została ufundowana przez Radę Rodziców przy III LO.
Składamy podziękowanie dla Zarządu i Zespołu Pracowników Spółki „Ostrowskie Inwestycje Sportowe” w Ostrowie Wielkopolskim, a szczególnie panu Jackowi Cierniewskiemu za okazaną życzliwość, przyjazną dłoń i bezinteresowną pomoc, dzięki której mogliśmy zrealizować przedsięwzięcie związane z organizacją wydarzenia sportowego.