Trójmiasto okiem klasy 1a i 1b

W dniach 10-12 czerwca 2024 roku uczniowie klas 1a i 1b wzięli udział w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Trójmiasta.

Autokar wypełniony po brzegi żądnymi wiedzy i przygód licealistami wyruszył w trasę o świcie 10 czerwca. Już pierwszego dnia młodzi zdobywcy przygód zapoznali się z historią Gdańska, zwiedzając zabytki Starówki trójmiejskiej stolicy, zaś wieczorem odbyli superspacer po rewskiej plaży, wyruszyli głęboko w morze rewskim cyplem wcinającym się głęboko w Zatokę Pucką, a zakończyli przygodę spacerem w rezerwacie przyrody Miechelińskie Łąki.

Następny dzień przyniósł wiele atrakcji, w tym kilka nieprzewidzianych niespodzianek. Zupełnie nieoczekiwanie grupa znalazła się w Gdańsku Oliwie i wysłuchała koncertu organowego w Bazylice Archikatedralnej Świętej Trójcy. Następnym punktem była wizyta w Olivia Star i Olivia Garden w Gdańsku. Uczniowie podziwiali panoramę Gdańska oraz Zatoki Gdańskiej z tarasu widokowego znajdującego się na 32 piętrze wieżowca, a także mieli możliwość obcowania z tropikalną roślinnością w Olivia Garden. To nie był koniec atrakcji tego dnia, bowiem kolejnymi punktami była wizyta na sopockim Monciaku oraz spacer po sopockim molo, a także wizyta w gdyńskim oceanarium. Dla grupy mat-geo atrakcją było także obejrzenie Klifu Orłowskiego i swego rodzaju lekcja geografii w terenie. Wieczorem, po kolacji, uczestnicy wyprawy mieli możliwość czilowania na plaży w promieniach zachodzącego słońca – i choć było dość chłodno, to humory dopisywały wszystkim i nikomu nie chciało się wracać na kwatery.

Ostatni dzień był czasem powrotu, gdyż odległość z Gdańska do Ostrowa jest spora. Pochłaniaczom wiedzy jednak zapewniona została wizyta w Muzeum II Wojny Światowej. To była istna gratka dla osób zainteresowanych historią, zwłaszcza tą najnowszą. Po podotykaniu historii pierwszaki z klas mat-inf-geo oraz biol-chem wyruszyły w drogę powrotną do Ostrowa, w którym pełni wrażeń udały się w ramiona stęsknionych rodziców.

Intensywny, ale niezwykle ciekawy program zwiedzania przygotował pan dyrektor, Przemysław Zimniak, zaś opiekunkami były wychowawczynie klas – pani Monika Olejnik-Zimniak oraz pani Maria Libera.