Tydzień Liczby Pi w III LO

14 marca jest obchodzony Dzień Liczby Pi. Datę święta ustalono w USA, kierując się jej zapisem: miesiąc, kropka, dzień, uzyskując w ten sposób przybliżenie liczby Pi, 3.14. Jest to również dzień urodzin Alberta Einsteina.

Z tej okazji w naszej szkole tydzień od 14 do 18 marca był poświęcony zagadnieniom związanym z matematyką i fizyką. Odbyły się prezentacje, konkursy oraz spotkanie online, w przygotowanie których zaangażowani byli uczniowie klas matematycznych. W poniedziałek, 14 marca, miały miejsce trzy konkursy:  WIEDZA-REKRUTACJA-KARIERA, Pi, MATEMATYKA W OCZACH oraz dwie prezentacje:  ALBERT EINSTEIN W LICZBIE Pi, SŁYNNI POLSCY MATEMATYCY. We wtorek odbyło się spotkanie online z cyklu Trzy kroki do kariery,  na którym Marcin Wendt opowiadał na temat tworzenia aplikacji na telefon. W ciągu tygodnia nauczyciele matematyki przeprowadzali w swoich klasach konkurs online  KTO TO POWIEDZIAŁ?

W celu popularyzacji przedmiotów ścisłych program Tygodnia Liczby Pi  został tak przygotowany, żeby uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas III LO.