Uczniowie III LO w finale Ogólnopolskiego Konkursu

VI Ogólnopolski Konkurs o Republice Słowackiej odbył się 24 stycznia 2024 r. na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie pod patronatem Rektora Uczelni we współpracy z Instytutem Zarządzania i Spraw Społecznych, Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Instytutem Słowackim w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Jakubowska z klasy 2b, Aleksandra Schubert z 2d oraz Szymon Wożniak z 2d, którzy rywalizowali w ścisłym Finale Konkursu z 51 uczniami z całej Polski i jako jedyni z Wielkopolski. Nasi uczniowie dzielnie reprezentowali III LO, zajmując wysokie miejsca i zdobywając cenne doświadczenie, które, mamy nadzieję, zaowocuje w przyszłości. Wszyscy finaliści otrzymali certyfikaty upoważniające do preferencyjnych warunków w rekrutacji na wybrane kierunki studiów. Uczniów do Konkursu przygotował i towarzyszył podczas pobytu w Krakowie pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii i dyrektor szkoły, który w imieniu dyrekcji Instytutu Nauk o Ziemi UKEN w Krakowie, Konsulatu Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Instytutu Słowackiego w Warszawie otrzymał podziękowanie za wkład w rozpowszechnianie i rozwijanie zainteresowań krajoznawczych wśród młodzieży w dziedzinie turystyki międzynarodowej.