Uczniowie III LO ze stypendiami

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2021/2022 otrzymało 40 uczniów i absolwentów z województwa wielkopolskiego, wśród stypendystów znalazło się aż troje uczniów z terenu powiatu ostrowskiego, z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.
Za swoje osiągnięcia zostali wyróżnieni:

Karolina Błaszczyk (uczennica klasy 2d) – laureatka na szczeblu ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznej i Wynalazczości, zajęła 2 miejsca w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Młodego Innowatora Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych za projekt „Zdrowa żywność przez cały rok? Tak – kapsuła bioniczna – Salwinia”. Uczennica otrzymała również wyróżnienie w VI edycji konkursu „Techno-Grant” na szczeblu powiatu.

Cezary Uciechowski (uczeń klasy 2c) – otrzymał między innymi złoty medal Mistrzostw Polski, złoty medal Mistrzostw Dolnego Śląska, złoty medal I Mistrzostw Kujaw oraz złoty medal Mistrzostw Opolszczyzny Polskiej Federacji Taekwon-do. Uczeń zajął 1 miejsce walki trójkami oraz 1 miejsce walki indywidualnej Welsh International Championships w Walii. Otrzymał również powołanie do kadry narodowej Polski.

Magdalena Adamczak (tegoroczna absolwentka III LO) – otrzymała złoty medal w Wojewódzkim Konkursie Kształcenia Słuchu „Ptaków śpiew”, zajęła 1 miejsce w American editio International Contest, Fiestalonia Milenio w USA, 1 miejsce w World Art Games International Art Media Contest w Hiszpanii, 1 miejsce w International Music Competition, Grand Virtuoso w Salzburgu oraz 1 miejsce w International Competition, Golden Clasical Music Awards New York.

Gratuluję odnoszonych sukcesów i życzę kolejnych osiągnięć na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Przemysław Zimniak

dyrektor szkoły