Urokliwa Opolszczyzna oczami biol-chemu馃槏

6-7 czerwca br. uczniowie klasy 2c pod opiek膮 nauczycielki biologii oraz chemii – pani Agnieszki Sobczak i wychowawcy, a zarazem koordynatora wycieczki – pana Tomasza Kaczorowskiego zwiedzali Opole i jego pe艂ne uroku okolice. Pierwszym punktem programu by艂y zaj臋cia biologiczne na terenie Ogrodu Zoologicznego w Opolu. Przemierzaj膮c alejki robili艣my nie tylko fajne zdj臋cia, ale tak偶e pog艂臋biali艣my nasz膮 wiedz臋 o ciekawostki dotycz膮ce niemal偶e 300 gatunk贸w zwierz膮t. W takich okoliczno艣ciach przyrody i przy takiej s艂onecznej pogodzie nawet rozwi膮zywanie zada艅 z kart pracy nie by艂o takie trudne. Po kilku godzinach udali艣my si臋 na spacer po Opolskiej Star贸wce po drodze mijaj膮c najwa偶niejsze punkty miasta. Nast臋pnego dnia mieli艣my okazj臋 zwiedzi膰 bajkowy zamek w Mosznej – taki nasz polski Disnayland 馃槈. Jako biol-chemy podziwiali艣my nie tylko bajeczn膮 architektur臋 i kubatur臋 budynku, jak i spacerowali艣my Alej膮 Lipow膮 ukwiecon膮 kwitn膮cymi rododendronami i azaliami. W zamkowym parku rosn膮 tak偶e kilkusetletnie d臋by, kt贸re z pewno艣ci膮 鈥瀙ami臋taj膮鈥 nie jedn膮 pa艂acow膮 histori臋. 聽Oczywi艣cie, nie zabrak艂o czasu na klasow膮 integracj臋, wsp贸lne rozmowy, gry czy dzielenie si臋 jedzeniem- niekoniecznie tym najzdrowszym 馃槈聽– relacjonuje Natalia 艢rama, uczestniczka wyjazdu.