VI Ostrowska Lekcja Geografii już za nami

25 maja 2023 roku w murach naszej szkoły miało miejsce niezwykłe wydarzenie – VI Ostrowska Lekcja Geografii, podczas której uczniowie ostrowskich szkół średnich odwiedzili RPA, Namibię i Botswanę. W tę wyjątkową podróż podczas wykładu pt. Trzy oblicza południowej Afryki zabrał słuchaczy prof. UAM dr hab. Michał Jarnecki, podróżnik, historyk, absolwent i były nauczyciel III LO. Nasz charyzmatyczny gość w swoich barwnych opowieściach połączył wiele aspektów składających się na bogactwo kulturowe, historyczne i geograficzne południa Afryki. Zulusi, afrykanersi, Nelson Mandela, Rainbow Nation, Winston Churchill, parki narodowe, dzikie zwierzęta, kopalnie diamentów, niezwykłe znaki „drogowe” i inne ciekawostki zaintrygowały słuchaczy, a, kto wie, może i zachęciły do własnych równie niezwykłych podróży?

Dziękujemy za inspirację!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Organizatorami wydarzenia byli: pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii i dyrektor szkoły, oraz pani Donata Kasprzak, nauczycielka geografii i wiedzy o społeczeństwie.