VIII Igrzyska Wiedzy i Umiej臋tno艣ci ju偶 za nami馃挭

W 艣rod臋 7 grudnia III Liceum Og贸lnokszta艂c膮ce w Ostrowie Wielkopolskim go艣ci艂o ponad 200 uczni贸w szk贸艂 podstawowych nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego, ale te偶 Odolanowa. So艣ni, Jankowa, Sulmierzyc, Sieroszewic, Przygodzic, Rad艂owa, Nowych Skalmierzyc czy Raszkowa. Wszystko za spraw膮 ju偶 VIII edycji Igrzysk Wiedzy i Umiej臋tno艣ci odbywaj膮cych si臋 pod Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego Paw艂a Rajskiego. Igrzyska to seria konkurs贸w i zawod贸w sportowych (konkurs matematyczny MatLOgik, j臋zykowy 鈥濴ingwista Powiatu Ostrowskiego鈥, wiedzy biologiczno-chemicznej 鈥濩hemiczny Robaczek鈥, Powiatowy Konkurs Geograficzny, a tak偶e Zawody P艂ywackie o Puchar Dyrektora III Liceum) przeznaczonych dla uczni贸w szk贸艂 podstawowych. Tradycyjnie te偶 wy艂oniono Omnibusa, czyli ucznia prezentuj膮cego najwi臋ksz膮 wiedz臋 z r贸偶nych dziedzin. Zosta艂 nim Jan Girus ze SP w So艣niach, kt贸ry聽 tak偶e znakomicie poradzi艂 sobie w zmaganiach matematycznych. Igrzyskom towarzyszy艂y r贸wnie偶 inne imprezy, takie jak wyst臋py niezwykle utalentowanych solist贸w i instrumentalist贸w III LO czy spacer po szkole z przewodnikami, w kt贸rych wcieli艂a si臋 nasza m艂odzie偶. Podczas gdy uczniowie zmagali si臋 z zadaniami konkursowymi, nauczyciele-opiekunowie uczestniczyli przy kawie i ciastku w warsztatach pt. 鈥濧sertywno艣膰 w pracy w szkole鈥, kt贸re poprowadzi艂a pani Hanna Grzesiak, pedagog pracuj膮ca w III Liceum. Po zmaganiach konkursowych oraz zawodach p艂ywackich m艂odzie偶 regenerowa艂a swoje si艂y specjalnie dla nich przygotowanym pocz臋stunkiem w 艣wietlicy szkolnej. Rozstrzygni臋cie wszystkich konkurs贸w, a tym samym uroczyste rozdanie nagr贸d nast膮pi艂o w samo po艂udnie 鈥 nagrody wr臋czy艂 Dyrektor III LO Przemys艂aw Zimniak oraz przedstawiciel Rady Rodzic贸w pan Wojciech Burkietowicz.

Warto doda膰, 偶e sponsorami nagr贸d, upomink贸w oraz pocz臋stunku byli Rada Rodzic贸w przy III Liceum Og贸lnokszta艂c膮cym oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszystkim uczestnikom bardzo dzi臋kujemy za podj臋cie si臋 konkursowych zmaga艅, a zwyci臋zcom gratulujemy!馃挭馃憤馃憦