VIII Igrzyska Wiedzy i Umiejętności już za nami?

W środę 7 grudnia III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim gościło ponad 200 uczniów szkół podstawowych nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego, ale też Odolanowa. Sośni, Jankowa, Sulmierzyc, Sieroszewic, Przygodzic, Radłowa, Nowych Skalmierzyc czy Raszkowa. Wszystko za sprawą już VIII edycji Igrzysk Wiedzy i Umiejętności odbywających się pod Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego. Igrzyska to seria konkursów i zawodów sportowych (konkurs matematyczny MatLOgik, językowy „Lingwista Powiatu Ostrowskiego”, wiedzy biologiczno-chemicznej „Chemiczny Robaczek”, Powiatowy Konkurs Geograficzny, a także Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora III Liceum) przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych. Tradycyjnie też wyłoniono Omnibusa, czyli ucznia prezentującego największą wiedzę z różnych dziedzin. Został nim Jan Girus ze SP w Sośniach, który  także znakomicie poradził sobie w zmaganiach matematycznych. Igrzyskom towarzyszyły również inne imprezy, takie jak występy niezwykle utalentowanych solistów i instrumentalistów III LO czy spacer po szkole z przewodnikami, w których wcieliła się nasza młodzież. Podczas gdy uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi, nauczyciele-opiekunowie uczestniczyli przy kawie i ciastku w warsztatach pt. „Asertywność w pracy w szkole”, które poprowadziła pani Hanna Grzesiak, pedagog pracująca w III Liceum. Po zmaganiach konkursowych oraz zawodach pływackich młodzież regenerowała swoje siły specjalnie dla nich przygotowanym poczęstunkiem w świetlicy szkolnej. Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów, a tym samym uroczyste rozdanie nagród nastąpiło w samo południe – nagrody wręczył Dyrektor III LO Przemysław Zimniak oraz przedstawiciel Rady Rodziców pan Wojciech Burkietowicz.

Warto dodać, że sponsorami nagród, upominków oraz poczęstunku byli Rada Rodziców przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za podjęcie się konkursowych zmagań, a zwycięzcom gratulujemy!???