Wieczór autorski Gabrysi

18 grudnia 2023 roku o godzinie 16.00  w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, dzięki uprzejmości dyrektora tej instytucji, pana Jarosława Balcara, odbyło się spotkanie autorskie Gabrysi Krakowskiej, uczennicy klasy 3c III Liceum Ogólnokształcącego.  Gabrysia od lat pisze wiersze, a w tym roku udało się, za namową pani Marii Libery, opiekunki literackiej, opublikować tomik jej wierszy zatytułowany „Szufladkowa poezja”. Ilustracje do publikacji wykonała Joasia Królak z klasy 4a – dzięki nim tomik zyskał specyficzny sztafaż.

Spotkanie moderował pan dr Tomasz Gruchot, a uczestniczyli w nim najbliżsi poetki – rodzina, przyjaciele, nauczyciele, którzy wspierali Gabrysię w jej rozwoju i pracy twórczej i inni zaproszeni goście. Wieczór był pełen emocji, łez radości i wzruszeń. Czekamy teraz na kolejny tomik, nad którym Gabrysia podobno już pracuje. Powodzenia.