Wizyta w Pałacu Prezydenckim uwieńczeniem sukcesu III LO

Od ponad 10 lat Nasza Szkoła współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja. Oznacza to, że co roku kilkoro uczniów III LO w Ostrowie Wielkopolskim otrzymuje stypendia, które mogą przeznaczyć na podręczniki i pomoce naukowe, rozwój swoich pasji czy niezbędny sprzęt elektroniczny.
W zeszłym roku szkolnym w ramach realizacji półrocznego projektu „Granie w Pomaganie” udało nam się zebrać ponad 9 000 zł, które to Fundacja Świętego Mikołaja podwoiła i na naszym subkoncie po raz pierwszy pojawiło się ponad 18 000 zł. Koordynatorkami projektu było 10 uczennic, które zaprosiły do pomocy w realizacji ok. 30 wolontariuszy. Dziewczyny zorganizowały Dzień Gofra, Koncert charytatywny „Bądź Mikołajem nie tylko od święta” oraz kiermasz z książkami, rękodziełem i słodkościami, a także pozyskały bardzo wielu sponsorów. W tym miejscu należy także podkreślić pełne zaangażowanie Rady Rodziców, która za każdym razem pozytywnie odpowiada na inicjatywy uczniów, oraz współpracę ze Stowarzyszeniem Absolwentów III LO. Ta niebagatelna kwota trafiła do 5 uczniów w postaci 5 stypendiów po 3500 zł (łącznie przekazano 17 500 zł).
Dzięki tak dużemu sukcesowi zadebiutowaliśmy w rankingu konkursu  „Solidarna Szkoła” i zajęliśmy honorowe 2 miejsce w kategorii „średnie i duże miasta”. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni na uroczystą Galę Fundacji Świętego Mikołaja w Wilanowie, na której odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Przedstawicielkami szkoły były: Katarzyna Skrobańska z klasy 1g, Julia Mazur z 1g, Roksana Szopińska – 2e, Maria Kurdyła – 4b, nauczycielka biologii i szkolny pedagog pani Katarzyna Kamzol oraz nauczycielka matematyki pani Dorota Kryś.
Wyjazd odbył się pod nazwą „Śladami Marii Grzegorzewskiej w Warszawie” i trwał dwa dni – 5 oraz 6 grudnia. W poniedziałek zaplanowane były warsztaty dla uczniów i nauczycieli zwycięskich szkół, a we wtorek zwiedzanie Akademii Pedagogiki Specjalnie i muzeum Marii Grzegorzewskiej oraz Gala „Solidarnej Szkoły”, a także wizyta w Pałacu Prezydenckim, podczas której była możliwość porozmawiania z małżonką Prezydenta RP – Agatą Kornhauser-Dudą.
Relacje z tych wydarzenia można przeczytać na oficjalnej stronie fundacji:
https://mikolaj.org.pl/aktualnosci/relacja-z-projektu-sladami-marii-grzegorzewskiej/
https://mikolaj.org.pl/aktualnosci/relacja-z-gali-konkursu-solidarna-szkola-2022/
https://mikolaj.org.pl/aktualnosci/laureaci-solidarnej-szkoly-2022-z-wizyta-u-pierwszej-damy/

Zachęcamy do dalszego wspierania naszych uczniów i przekazania darowizny na stypendia im dedykowane:
https://stypendia.mikolaj.org.pl/szkoly-w-programie/profil/iii-liceum-ogolnoksztalcace-w-ostrowie-wielkopolskim-27202