„Wróćmy na jeziora” – Mazury klasy 2a

Tak jak sprzed laty śpiewał popularny zespół Czerwone Gitary uczniowie 2a wraz z wychowawcą wrócili na jeziora mazurskie. Program wycieczki był bardzo bogaty, ponieważ zawierał w swojej treści walory przyrodnicze, religijne i historyczne. Do takich właśnie należał między innymi Wilczy Szaniec w Gierłoży. Podczas spływu kajakowego i rejsu statkiem po jeziorze Śniardwy wszyscy mogli się nacieszyć wspaniałymi widokami. Godnym podkreślenia był pobyt w Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce, gdzie była możliwość wysłuchania koncertu organowego. Bardzo dużym uzupełnieniem programu była integracja na terenie pensjonatu Gościniec pod Gwiazdami nad malowniczym jeziorem Inulec. Po powrocie z wycieczki wszyscy byli zgodni, że Mazury mają swój urok i warto tam jeszcze wrócić.

Wycieczkę zorganizował wychowawca klasy pan Antoni Szczurek, opiekę sprawowali: pani Katarzyna Danielska, nauczycielka języka angielskiego, i pan Marcin Grzybek, nauczyciel informatyki.