Wycieczka klasy1e do Warszawy

Zachęcamy do przeczytania relacji z wycieczki klasy 1e do stolicy. Było SUPER! 😍👍

23 maja wraz z całą klasa wybraliśmy się  na trzydniową wycieczkę do Warszawy. O godz. 6.00 wyruszyliśmy w drogę. Gdy dojechaliśmy na miejsce,  pani przewodnik oprowadziła nas po Starym Mieście. Między innymi zobaczyliśmy Zamek Królewski, Pomnik Króla Zygmunta oraz Pomnik Małego Powstańca. W drodze ujrzeliśmy również Barbakan. Pod koniec przechadzki nadeszła wydawać się mogło, iż stresująca chwila😉, w której pani Natalia kazała nam na kamiennej mapie 3D pokazać gdzie, co widzieliśmy i którymi ścieżkami się poruszaliśmy. Z zadaniem świetnie sobie poradziliśmy👍. Gdy zmierzaliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza, ujrzeliśmy niestety remontowany Pałac Prezydencki. Ciekawym doświadczeniem była zmiana wart żołnierzy. Następnym punktem naszej wycieczki był Pałac Kultury i Nauki, w którym wjechaliśmy złotą windą na punkt widokowy. Po całym dniu chodzenia jedyną myślą było, aby udać się już do hotelu, co też uczyniliśmy. Po zameldowaniu się zjedliśmy obiadokolacje i udaliśmy się do pokojów. O godz. 20.30 zebraliśmy się całą klasą w jednym z nich, aby kontynuować proces integracji😀.
Dzień 2. rozpoczęliśmy pysznym śniadaniem. Następnie wyruszyliśmy na Cmentarz Powązkowski. Mieliśmy możliwość zobaczyć Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej, a także Panteon-Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych. Później odwiedziliśmy słynne Łazienki Królewskie, gdzie bywał Józef Poniatowski i Fryderyk Chopin. Zwiedziliśmy wnętrze Pałacu Na Wyspie, którego główną atrakcją jest obraz Rembrandta Jeździec Polski. Kolejnym puntem wycieczki było Muzeum Mazowsza, w którym mieliśmy okazję zobaczyć tradycyjne stroje ludowe z różnych stron Polski, a także dawne instrumenty. Dowiedzieliśmy się również jak wyglądały tańce ludowe. Po długim zwiedzaniu wróciliśmy do hotelu, zjedliśmy obiadokolację. I w ten oto sposób zakończył się kolejny dzień naszego pobytu w stolicy.
25 maja zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest ono nowoczesne, a jego ekspozycja w interesujący sposób dokumentuje historię tego powstania. Po kilku godzinach zwiedzania wyruszyliśmy w drogę do Wodnego Świata Suntago, gdzie spędziliśmy całe 5 godzin na zabawach wodnych i intensywnym relaksie 😍. Warto dodać, że jest to największy park wodny w Europie. Następnie udaliśmy się na obiad, po którym… wszyscy w autobusie zmierzającym do Ostrowa zasnęli aż do momentu włączenia głośno muzyki przez pana kierowcę👍😁. Późnym wieczorem wszyscy bezpiecznie trafiliśmy do swoich domów.
Tak właśnie trzydniowa wycieczka klasy 1e do Warszawy dobiegła końca, która była SUPER!😉