Wycieczka przedmiotowo-integracyjna do Wrocławia

Dnia 15 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 3Ap oraz 1A i 2Ep wyruszyli do Wrocławia na wycieczkę przedmiotowo-integracyjno-świąteczną. Wizytę w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęli od podziwiania jej panoramy z wysokości 49. piętra najwyższego budynku w Polsce – Sky Tower.

Kolejnym punktem programu było odwiedzenie Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie, w którym w interesujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka i świata. Oryginalna scenografia oraz multimedia sprawiają, że nie można się nudzić, bo angażowane są niemal wszystkie zmysły. W Hydropolis prezentowane są różnorodne tematy: głębie oceanów, człowiek i woda, historia inżynierii wodnej, różne stany wody, historie morskich zdobywców, wraki statków, a nawet motyw wody w religiach. Przez całość prowadzi strumień pod przezroczystą taflą podłogi. Na wyciągnięcie ręki jest ławica tuńczyków i olbrzymi rekin, ściana z mchu oraz modele urządzeń hydrotechnicznych. Słychać płynące strumienie, deszcz, szum fal na rajskiej plaży, odgłosy burzy. Z głębin oceanu można było przenieść się do amazońskiej dżungli, z pracowni dawnych wynalazców do współczesnego laboratorium.

Na zakończenie pobytu we Wrocławiu, po spacerze bulwarami nadodrzańskimi, uczniowie mieli okazję nacieszyć się klimatem zbliżających się świąt na Wrocławskim Rynku w magicznej scenerii Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Opiekę nad uczniami sprawowali pani Monika Olejnik-Zimniak, wychowawca klasy 3Ap, pan Przemysław Zimniak, wychowawca klasy 1A oraz ksiądz Paweł Gomółka, który na bieżąco relacjonował imprezę na szkolnym Instagramie.