Wycieczka rowerowa klasy 1e

W środę 27 października klasa 1e wraz z opiekunami: wychowawczynią panią Izabelą Lis, panem Przemysławem Zimniakiem i panem Krystianem Zybałą wybrała się na wycieczkę rowerową do Antonina.

Relację z tego wypadu przygotowała uczennica Zuzanna Wachowiak. Inspirującej lektury, bo… ruch to zdrowie ?!

 Na zbiórkę umówiliśmy się na boisku szkolonym o godzinie 8.30. Najpierw przejechaliśmy ulicami Ostrowa, by wyruszyć w dalszą trasę, która wiodła przez Janków Przygodzki. Pierwszy przystanek był przy małym stawie, gdzie chwile odpoczęliśmy przed dalszą drogą. Z Jankowa Przygodzkiego udaliśmy się do Trzcieliny i Dębnicy, gdzie odbył się kolejny przystanek na regenerację sił. Następnie droga prowadziła nas przez Ludwików, antonińską Kociembę aż do celu naszej podróży, czyli samego Antonina.  Cała podróż, licząca 23 km, zajęła nam około 2 godzin. Gdy dojechaliśmy na miejsce, pierwszym naszym przystankiem był Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów. Z zapartym tchem podziwialiśmy piękno samej budowli, jak i otaczającego ją paku. Stamtąd wyruszyliśmy, aby zobaczyć kościółek. Niestety mieliśmy okazję widzieć go tylko od zewnątrz. Ostatnim przystankiem była plaża nad jeziorem Szperek, na której spędziliśmy najwięcej czasu grając w koszykówkę, bawiąc się na placu zabaw ? i rozmawiając. Ten miło spędzony czas szybko jednak minął i nadszedł moment powrotu. Najpierw droga prowadziła nas przez leśną ścieżkę, a potem przez Kociembę, Ludwików, Dębnicę, oraz Trzcieliny, gdzie zrobiliśmy przystanek koło drewnianej wieży. Stamtąd udaliśmy się przez Janków Przygodzki, prosto pod naszą szkołę. Wszyscy wróciliśmy bezpiecznie do domu. Droga powrotna zajęła nam ok.1,5h. Przejechaliśmy w sumie ok. 43 km ?.

Wszystkim wycieczka baaardzo podobała się, mimo że potem coś bolało to tu to tam, jednak ważne było, iż spędziliśmy czas razem.