Wyprawa pierwszak贸w do 艁odzi 馃榾

Na pocz膮tku listopada klasy 1b i 1c bra艂y udzia艂 w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do 艁odzi. W programie by艂a lekcja biologii w s艂ynnym Orientarium – Zoo oraz zg艂臋bianie nauk przyrodniczych w Centrum Nauki EC1. 艁贸dzkie zoo urzek艂o wszystkich nowoczesno艣ci膮, atrakcjami medialnymi, ale serca skradli oczywi艣cie jego mieszka艅cy, m.in. spaceruj膮ce dumnie po ca艂ym terenie pawie馃 i鈥 koty馃悎, najd艂u偶szy w Europie krokodyl馃悐, orangutany馃Η… Bank zdecydowanie rozbi艂y s艂onie馃悩 poruszaj膮ce si臋 lekko jak baletnice oraz zajadaj膮ce lunch podczas k膮pieli w basenie.

Centrum Nauki i Techniki EC1 to nauka i zabawa w jednym. M艂odzie偶 pod膮偶a艂a 3 艣cie偶kami edukacyjnymi: 聽pierwsza,聽 bazuj膮ca na historycznej infrastrukturze obiektu, dotyczy艂a problematyki wytwarzania energii elektrycznej. Dwie pozosta艂e przedstawia艂y wybrane poj臋cia, prawa i zjawiska fizyczne i chemiczne. Uczniowie mogli sprawdzi膰 swoj膮 wiedz臋 z zakresu budowy atom贸w poszczeg贸lnych pierwiastk贸w, ich nazw oraz obliczania liczy neutron贸w i proton贸w.

By艂o edukacyjnie i weso艂o… Polecamy聽te magiczne miejsca!馃槏馃憤