Wyprawa pierwszaków do Łodzi ?

Na początku listopada klasy 1b i 1c brały udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Łodzi. W programie była lekcja biologii w słynnym Orientarium – Zoo oraz zgłębianie nauk przyrodniczych w Centrum Nauki EC1. Łódzkie zoo urzekło wszystkich nowoczesnością, atrakcjami medialnymi, ale serca skradli oczywiście jego mieszkańcy, m.in. spacerujące dumnie po całym terenie pawie? i… koty?, najdłuższy w Europie krokodyl?, orangutany?… Bank zdecydowanie rozbiły słonie? poruszające się lekko jak baletnice oraz zajadające lunch podczas kąpieli w basenie.

Centrum Nauki i Techniki EC1 to nauka i zabawa w jednym. Młodzież podążała 3 ścieżkami edukacyjnymi:  pierwsza,  bazująca na historycznej infrastrukturze obiektu, dotyczyła problematyki wytwarzania energii elektrycznej. Dwie pozostałe przedstawiały wybrane pojęcia, prawa i zjawiska fizyczne i chemiczne. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu budowy atomów poszczególnych pierwiastków, ich nazw oraz obliczania liczy neutronów i protonów.

Było edukacyjnie i wesoło… Polecamy te magiczne miejsca!??