Z miłości do zwierząt

22 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas II i III podzielili się ze swoimi koleżankami i kolegami własnymi pasjami związanymi z zoologicznymi zainteresowaniami. W końcu: „Ludzie z wielką pasją mogą sprawić, że niemożliwe stanie się możliwe” (autor nieznany). Uczniowie opowiadali o swoich zwierzętach, przedstawiali okazy zarówno na fotografiach, jak i w realu, a także obalali zasłyszane mity i potwierdzali naukowe fakty. Wszyscy prelegenci zwracali uwagę na traktowanie zwierząt oraz zapewnienie im odpowiednich warunków do życia. Serdecznie gratulujemy pasji i odwagi:

  • Katarzynie Raczak z klasy II C, która porwała publiczność wykładem pt. „Stella- tajemnicza przedstawicielka żółwi”.
  • Nadii Błaszyk i Aleksandrze Duszyńskiej z klasy III Cp, które zarażały pasją do koni i dzielnie udzielały odpowiedzi na wyczerpujące pytania prowadząc prelekcję pt. „Koń- zwierzę, czy przyjaciel”.
  • Siostrom Laurze i Oliwii Organista-Michalak z klas III, które udowodniły, że pajęczaki to bardzo interesująca grupa bezkręgowców w wykładzie połączonym z pokazem pt. „Pajęczaki- przedstawiciele stawonogów”.
  • Dziewczynom z klasy II C: Faustynie Blandzi, Nicoli Derze, Laurze Niewiejskiej oraz Natalii Pokrywie, które zaintrygowały wszystkich opowieścią o najwierniejszym przyjacielu człowieka prowadząc wykład pt. „Łapy, łapy- cztery łapy…”.

Całość uświetniła wystawa fotografii pt. „Ptaki Doliny Baryczy” autorstwa Pani Agnieszki Florczyk. Wystawę można podziwiać aż do wtorku 26 kwietnia (hol przy auli szkolnej na II piętrze). Pani Agnieszce bardzo dziękujemy za udostępnienie prac.

Ziemia to nasz wspólny dom o który powinniśmy dbać, aby zachować bogactwo bioróżnorodności. Dzięki świadomemu korzystaniu ze źródeł energii, dbaniu o czystość poprzez segregację śmieci oraz piękno otaczającej Nas zieleni tworzymy warunki idealne do życia. Cieszy Nas bardzo, że Nasi uczniowie nie są obojętni na los Naszej zielonej planety, chętnie podejmują działania mające na celu ochronę środowiska i dzielą się pasją „Z miłości do zwierząt..”.

Organizatorem przedsięwzięcia była pani Agnieszka Sobczak – nauczycielka biologii i chemii.