Zajęcia klasy 1U na terenie komendy PSP

28 kwietnia 2022 roku klasa 1U w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa uczestniczyła w zajęciach na terenie komendy PSP. Uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli sprzęt znajdujący się na wyposażeniu miejscowej komendy. Pomimo różnic językowych wykonywanie prostych ćwiczeń nie sprawiało im trudności. Oczywiście tak jak zawsze duże zainteresowanie wzbudziły ćwiczenia w komorze dymowej. Chętnych do jej pokonania było bardzo dużo, lecz z braku czasu zrobiło to tylko parę osób. Należy podkreślić, że nazewnictwo techniczne zostało w sposób bardzo zrozumiały przetłumaczone przez osobę kompetentną w tym zakresie.

Zajęcia zorganizował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pan Antoni Szczurek, a opiekę nad grupą sprawowała wychowawczyni tej klasy pani Anita Wasiak.