Drzwi Otwarte już za nami ?

W piątek 10 marca 2023 roku w Naszej Szkole odbyły się Drzwi Otwarte. III LO odwiedziło ponad 1100 uczniów szkół podstawowych nie tylko powiatu ostrowskiego, ale i ościennych. Gościliśmy ósmoklasistów z Nowych Skalmierzyc, Raszkowa, Przygodzic, Odolanowa, Sieroszewic, Sośni itd., którzy pod przewodnictwem Naszych Uczniów zwiedzali zakamarki III LO. Podczas spaceru odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną. W poszczególnych salach zostały zaprezentowane języki obce dedykowane między innymi klasie lingwistycznej, a także biologia, chemia i matematyka, które dominują w klasach biologiczno-chemicznej z językiem angielskim, biologiczno-chemicznej z matematyką, biologiczno-humanistycznej czy biologiczno-geograficznej, czyli sportowej, a także matematycznej z geografią bądź informatyką. Odwiedzający mieli okazję m.in. obejrzeć mecz piłkarski rozegrany przez chłopaków z klasy ID i zapoznać się z dodatkową ofertą edukacyjną, co podkreśla, iż jesteśmy szkołą wielu pasji. Podczas indywidualnych rozmów z Uczniami i Nauczycielami ósmoklasiści nie tylko otrzymali komplet informacji dotyczących nauki w III LO, ale dowiedzieli się co nieco o klimacie i atmosferze Naszej szkoły. Uwieńczeniem spaceru jej korytarzami była niezwykła fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie sweet focię?.

Jesteśmy OTWARCI na każdego młodego człowieka, który chce w życiu osiągnąć swój cel. Ósmoklasiści, mamy nadzieję, że już wkrótce dołączycie do nas w licealnej przygodzie!?

Do zobaczenia w murach Naszej Szkoły!?