Żonkilowe Pole Nadziei

Dzięki współpracy Szkolnego Koła Wolontariusza z Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa” w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny nasi uczniowie aktywnie włączyli się w Ogólnopolską Akcję „Żonkilowe Pola Nadziei”. 21 października br. spotkaliśmy się, by solidaryzować się z osobami terminalnie chorymi. Żonkil jest symbolem nadziei dla ludzi chorych i cierpiących. Idea ,,Żonkilowych Pól Nadziei’’ polega na zagospodarowaniu w naszych sercach nadziei, w których tak samo jak kwiaty kwitnąć będzie miłość i nadzieja dla drugiego człowieka. Zasadzone żonkile zakwitną na wiosnę wraz z budzącą się do życia przyrodą i będą cieszyć nasze oczy.

Tegoroczną uroczystość uświetniły utwory w wykonaniu: Roksany Szopińskiej z klasy 1e, Klary Czerewkiewicz z 2c, Alicji Kluczberg z 2d, Zuzanny Stasiak z 2e, Malwiny Muszalskiej z 2e i Joanny Rosik z 3cp. Talentem tanecznym zachwyciła Laura Niewiejska z klasy 2c. Całe wydarzenie poprowadziła Magda Marciniak z 2a, a nad przygotowaniem technicznym czuwali Magda Skrzypek z 2e i Maciej Cieplik z 2a. Z kolei Stone Wiliams z 3cp zaprasza do galerii zdjęć.