W naszej szkole bardzo prężnie działa Kółko origami-ZŁÓŻ I JUŻ. Jest to nieformalna grupa pasjonatów, którzy w wolnych chwilach składają papierowe modele origami. Nasi origamiści aktywnie włączają się w życie szkoły między innymi poprzez:

  • przygotowanie dekoracji na potrzeby szkolnych uroczystości i z okazji świąt, papierowych upominków dla uczniów i nauczycieli, świątecznych kartek w ramach szkolnej walentynkowej poczty,
  • złożenie żółtych żonkili w ramach akcji „Żonkilowe pola nadziei”, ZOO-origami dla przedszkolaków czy żurawi dla maturzystów, mających przynieść im szczęście na egzaminie maturalnym (i przynoszą! ?),
  • przygotowanie origami w kształcie serca dla zwiedzających mury naszej szkoły podczas tzw. Drzwi Otwartych,
  • udekorowanie szkolnej choinki gwiazdkami. Projekt ten, do którego włączyła się niemal cała społeczność III LO, miał charakter ekologiczny, ponieważ papierowe ozdoby wykonane były z zadrukowanych i już niepotrzebnych kartek.

Dlaczego warto przyłączyć się do naszego kółka origami?  Bo origami to joga dla mózgu. W trakcie składania papierowych modeli odczuwamy relaks, radość z tworzenia, rozwijamy wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, ćwiczymy pamięć, zdolności manualne, kreatywność, poczucie estetyki. I, co najważniejsze, wszystko to nam sprawia wielką frajdę ?.

Pamiętajmy również, że składanie modeli origami rozwija umiejętność postępowania według  skomplikowanych  instrukcji. A taka zdolność  jest niezwykle ważna w świecie rządzonym przez algorytmy.

Opiekunem Koła origami i koordynatorką wszelkich jego działań jest pani Iwona Wendt.