Informacje ogólne

Są książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego   M. Pruszkowska

Chcąc, by słowa Marii Pruszkowskiej się spełniły, zapraszamy w progi szkolnej biblioteki. Krótko co możecie u nas znaleźć. Bibliotekę szkolną wraz z Multimedialnym Centrum Informacji znajdziesz, udając się na II piętro do sali nr 51. Księgozbiór biblioteki liczy około 18 tysięcy woluminów. Dużą część stanowią lektury obowiązkowe i uzupełniające w większości z Wydawnictwa „GREG”. Bogato prezentują się działy: historii, psychologii, geografii, biologii, biografii. Dla tych, których książki pochłaniają, dział literatury pięknej udostępnia sporo nowości wydawniczych znanych i lubianych autorów polskich oraz obcych. Ciekawi świata w dziale turystyczno-krajoznawczy znajdą szeroką ofertę przewodników turystycznych oraz albumy prezentujące nieznane a interesujące zakątki Polski i Świata. Corocznie organizowane są także konkursy biblioteczne: Na najlepsza recenzję książki oraz fotograficzny “Czy tu, czytam, czytam”.

W naszej bibliotece znajdziecie czasopisma takie, jak „Cogito”, „Perspektywy”, „Psychologia w Szkole”, „National Geographic”, „Świat Nauki”, „Wiedza i Życie”, itp., które można wypożyczyć do domu.
W Czytelni można korzystać z bogatego księgozbioru podręcznego. W Multimedialnym Centrum Informacji młodzież ma do dyspozycji komputer wraz z drukarką.
Biblioteka szkolna jest w pełni skomputeryzowana. Program komputerowy, który jest zainstalowany w bibliotece umożliwia na kartę czytelnika oprócz danych osobowych wkleić jego zdjęcie.

Czas pracy biblioteki:
Poniedziałek    08.00 – 14.00
Wtorek              08.00 – 14.00
Środa                 08.00 – 14.00
Czwartek           08.00 – 14.00
Piątek                08.00 – 14.00

przerwa 11.00 – 11.20

ZAPRASZAM

Karolina Malchrzycka, bibliotekarka