Konferencja „Zdrowa matka, zdrowe dziecko, zdrowa przyszłość”

W czwartek nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w konferencji „Zdrowa matka, zdrowe dziecko, zdrowa przyszłość” organizowanej przez Senator RP Ewę Matecką. Spotkanie odbyło się w ostrowskiej Synagodze, gdzie uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o terapii i profilaktyce nowotworów u dzieci, pierwszej wizycie u ginekologa, dostępności opieki ginekologicznej dla osób z niepełnosprawnością, ubóstwa menstruacyjnego oraz profilaktyki raka piersi. Głos zabrały takie osobistości jak onkolog dziecięcy prof. Alicja Chybicka, naczelna położna ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim Anita Świątek, chirurg onkolog dr. n. med. Piotr Nowaczyk oraz znana aktorka zaangażowana w fundację Różowej Skrzyneczki – Magdalena Schejbal.