Ratują i uczą ratować

Uwieńczeniem Kursu Pierwszej Pomocy, w którym uczestniczyła klasa 2a (36 uczniów), było w dniu 03 stycznia 2024r. wręczenie przez Dyrektora Przemysława Zimniaka zaświadczeń jego ukończenia wraz z certyfikatem unijnym. Ukończenie tego kursu nie powinno ograniczać edukacji w tym zakresie, a wręcz odwrotnie dać dalsze możliwości pogłębienia i doskonalenia w szczególności umiejętności praktycznych. Kursy Pierwszej Pomocy są organizowane w naszej szkole już od 2010 roku. Dotychczas taką formę szkolenia ukończyło 228 uczniów. Na pewno będą jeszcze możliwości jego kontunuowania.

Podstawowy 16–godzinny Kurs Pierwszej Pomocy przeprowadził instruktor pierwszej pomocy pan Maciej Siwek, a zorganizował go w naszej szkole pan Antoni Szczurek, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.