Carpe diem! :-)

Ćwiczenia w komorze dymowej

W dniu 05 grudnia 2017r. nasza młodzież uczestniczyła w ćwiczeniach praktycznych na terenie komendy PSP.

Praktycznie sprawiano przenośne drabiny pożarnicze. Pewne umiejętności sprawnościowe i psychiczne, jakimi trzeba było się wykazać, dały znać o sobie podczas ćwiczeń w pomieszczeniach komory dymowej. Jej przejście, chociaż bez pełnego wyposażenia, nie było sztuką łatwą. Uczniowie musieli się borykać z ciasnymi pomieszczeniami, brakiem widoczności, zadymieniem oraz efektami świetlnymi i głosowymi.  Ćwiczenie w komorze dymowej młodzież wykonywała z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie zajęć uczniowie zostali zapoznani z przeznaczeniem, budową oraz użytkowaniem aparatów powietrznych. Realizowane zajęcia miały charakter praktyczny, dlatego też była możliwość założenia takiego aparatu i przebywania w nim przez parę minut.

Zajęcia zaplanował oraz koordynował ich przebieg nauczyciel edukacji pożarniczej pan Antoni Szczurek przy wsparciu i pomocy nauczycielki wychowania fizycznego pani Magdaleny Zeissel.