Festina lente! :)

Pożegnanie absolwentów

„Żeby się pożegnać, też trzeba się spotkać.” (ks. Jan Twardowski)

27 kwietnia 2018 r. w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów. Mury III LO opuściło prawie 200 uczniów, którzy uczyli się w sześciu klasach.

Uroczystość rozpoczęła krótka część artystyczna w wykonaniu młodzieży naszej szkoły pod okiem pani Sylwii Szubert, nauczycielki języka polskiego. Akademię uświetnił także występ szkolnego chóru pod dyrekcją pani Renaty Pacyny. Honory gospodarzy i konferansjerów pełnili uczniowie klas II – Julia Siecińska i Kacper Pawlak. Absolwentów pożegnały: przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Monika Biel z klasy IIc, natomiast w imieniu klas II - Anna Walczak z IIf. Głos zabrała także Anna Gołacka z IIIa, która jako przedstawicielka maturzystów powiedziała kilka ciepłych i pięknych słów zwłaszcza skierowanych do Dyrekcji oraz nauczycieli. Niezwykle ważnymi akcentami było przekazanie sztandaru szkoły przez opuszczających mury liceum uczniów młodszym koleżankom i kolegom oraz ślubowanie absolwentów.

Zasadniczą część uroczystości stanowiło podsumowanie przez panią Dyrektor Marię Tomalak trzech lat szkolnych rocznika 2015/2018.  Okazało się,  że tegoroczni absolwenci mają mnóstwo zasług związanych  z udziałem w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych, a także z działalnością na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego i w ten sposób zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii III LO. W swoim przemówieniu pani Dyrektor wymieniła wielu uczniów, którzy swoją postawą, sukcesami i aktywnością przynieśli chlubę naszej szkole. Wśród nich znaleźli się między innymi:

- młody naukowiec: Adrian Sitarz,

- stypendystka Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Olga Owczarczak,

- mediatorzy: Anna Gołacka, Zofia Szczęch, Julia Kędziora, Wojciech Lizurej, Dariusz Kloński i Łukasz Zdziebkowski,

- wolontariuszki: Natalia Janicka, Anna Kucharska, Daria Skrobańska, Kasia Frąszczak i Angelika Kulas,

- sportowcy: Aleksandra Mróz, Kasia Ciesiółka, Anna Bella, Wiktoria Nowicka, Olga Łuczak, Aleksandra Kurmańska, Martyna Świderska, Wojciech Grzelczak, Piotr Zaworski, Robert Kulesza, Dawid Borowski, Bartosz Losy, Jasiu Danielewicz, Roksana Pichet, Julia Młynarczyk, Weronika Ratajek i Julia Szymańska,

- ostatni członek zespołu Niedograni; Krzysztof Zieliński,

- chórzystki i chórzyści: Natalia Spaszewska, Alicja Niemand, Zofia Szczęch, Daria Skrobańska, Olga Owczarczak, Julia Banasiak, Leszek Ostek, Patryk Kałążny i Adrian Sitarz.

- wokalistki: Julia Banasiak i Anna Szałata,

- członkowie szkolnego Pocztu Sztandarowego: Bartosz Losy, Wiktoria Stasiak i Marta Balicka,

- uczniowie klasy 3b zaangażowani w krajowy konkurs organizowany przez Firmę Farmaceutyczną Adamed. Dzięki finansowej nagrodzie w szkole powstało laboratorium.

Po pełnym wzruszeń przemówieniu pani Dyrektor nastąpiło wręczenie dyplomów, nagród, statuetek oraz świadectw ukończenia szkoły. Maturzyści, aby pamięć o nich przetrwała, przekazali także tableau oraz pamiątkową płytę granitową do Alei Absolwentów.

Po zakończeniu tej części uroczystości odbyły się już mniej oficjalne, ostatnie szkolne spotkania absolwentów z ich wychowawcami oraz innymi nauczycielami. Podziękowań i wspólnych łez nie było końca...