Biologia ze skalpelem (część II)

Lekcje biologii, podczas których uczniowie przeprowadzają sekcję narządów, są już tradycją w III LO od wielu lat. 18 października w chirurgów zamienili się uczniowie klas 3c, 3d i 4c, a dziś, 27 października, kolejne Robaczki z biol-chemów „kroiły” krtań, tchawicę, oskrzela, płuca oraz gałkę oczną świni. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły im „pierścionki” z chrząstek tchawicy, zgniatanie pęcherzyków płucnych oraz zamykanie i otwieranie nagłośni. Oglądanie pomniejszonych i odwróconych kolegów z ławki przez soczewkę dowiodło jej roli w odbieraniu „prawdziwych” wrażeń wzrokowych. Te zajęcia to świetna metoda na sprawdzenie i wykorzystanie naszej wiedzy podręcznikowej, bo praktyka czyni mistrza, czyż nie?👍
Koordynatorem dzisiejszej lekcji ze skalpelem był pan Jacek Pawłowski, nauczyciel biologii. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.