Buongiorno Italia, czyli… III LO podbija Włochy😃

W dniach 6-13 kwietnia 2024 roku grupa uczniów wraz z nauczycielami wybrała się na wycieczkę do przepięknej Italii. Zapraszamy do przeczytania relacji z tej niezwykłej eskapady.

Wyprawa do krainy pomidora i spaghetti już za nami. Odwiedziliśmy monumentalne ośrodki historii: Weronę, Florencję, Rzym, Wenecję i klimatyczne perełki religii chrześcijańskiej: Orvieto i Asyż. Mogliśmy poczuć majestatyczność  Alp, Apenin, głębię Tybru, Adygi, Arno oraz bryzę Adriatyku. W Weronie doświadczyliśmy wciąż tętniącego życiem klimatu Amfiteatru i mieliśmy okazję znaleźć się na szekspirowskim balkonie Julii. We Florencji zachwycił nas jubilerski przepych Mostu Złotników i boskie ciało przystojnego Dawida autorstwa Michała Anioła. Ogromne wrażenie wywarły na nas Koloseum i Forum Romanum – symbole potęgi rzymskich cezarów. W Watykanie, stolicy papieży, odwiedziliśmy Bazylikę Św. Piotra, a  w Asyżu w Bazylice św. Franciszka  mieliśmy okazję podziwiać dzieła średniowiecznych ,,influencerow” Giotta i Cimabue’go. Wenecja zauroczyła nas  tysiącem mostów i kolorowymi gondolami tajemniczo sunącymi po kanałach miasta na wodzie. Podczas naszej wyprawy  przemieszczaliśmy się metrem po Rzymie, statkiem po Canale Grande i minikolejką górską po malowniczym Orvieto. Spróbowaliśmy też przepysznej lasagni, różnorodnych rodzajów pizzy i mrożących krew w żyłach gelato. Wreszcie doświadczyliśmy melodyjności języka włoskiego i serdeczności mieszkańców słonecznej Italii. Ależ to była wyprawa!!

Karolina Lis-Miszkowicz, nauczycielka języka włoskiego, koordynatorka wyprawy