Odkrywały tajniki serca

Dzięki zaangażowaniu uczennic z klasy 4B (Karoliny Binkowskiej i Wiktorii Kopras) udało się zorganizować kilka warsztatów z sekcji serca, które przyniosły nie tylko nową wiedzę, ale także wnikliwe spojrzenie na tajniki naszego własnego organizmu – serca.

Dziewczyny samodzielnie zorganizowały i przeprowadziły niezwykłe warsztaty związane z anatomią oraz fizjologią serca. Warsztaty odbyły się w szkole podstawowej w Mikstacie oraz w szkole Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. Celem tego wydarzenia było nie tylko przekazanie wiedzy teoretycznej na temat budowy i pracy serca, ale również praktyczne zrozumienie jego funkcji poprzez przeprowadzenie sekcji tego organu przez uczniów.

Podczas warsztatów młodzież miała okazję z bliska przyjrzeć się budowie serca, dowiedzieć się, jak działa ten niezwykły narząd i jakie są najważniejsze jego funkcje. Dzięki temu doświadczeniu uczniowie mogli lepiej zrozumieć, jak ważne jest dbanie o zdrowie serca oraz jakie czynniki mogą wpływać na jego prawidłowe funkcjonowanie.

To niezwykłe wydarzenie nie tylko uświadomiło nam, jak skomplikowanym, ale również fascynującym narządem jest serce, ale także zainspirowało nas do dalszego zgłębiania tajników ludzkiego organizmu.

Opiekunem akcji była pani Katarzyna Kamzol, nauczycielka biologii i pedagog szkolny.