Festiwal Języków Obcych w III LO

W  dniach 20-24 listopada w III LO odbył się Festiwal Języków Obcych, w ramach którego przeprowadzono szereg działań i konkursów. W auli szkolnej można było podziwiać wystawę stoisk w stylu Expo, ukazujących kraje angielsko-,francusko-, włosko- i niemieckojęzyczne, przygotowanych przez klasy 1-3. Następnie uczniowie słownie prezentowali wylosowany przez siebie kraj w języku obcym. W plebiscycie na najlepsze stoisko zwyciężyła klasa II g, która w innowacyjny sposób przedstawiła widzom Francję. Drugie miejsce zajęły dwie klasy ex aequo: I c za Watykan i III d za Irlandię Północną. Na trzecim miejscu uplasowały się klasy: III a prezentująca Włochy i III c USA. W konkursie na najlepszą prezentację kraju w języku obcym była klasa… lingwistyczna III f, która najpiękniej artystycznie i językowo przybliżyła nam kulturę Walii. Drugie miejsce zdobyła III d  prezentująca Irlandię Północną, a trzecie ex aequo: II g za Francję oraz III c za USA. Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Flagę wygrały: Blanka Zadrożna i Lena Michalak za flagę Włoch, drugie miejsce zajęła Patrycja Szymańska za flagę Kanady, natomiast trzecie zdobyły Paulina Litwa i Wiktoria Karolak za oryginalne wykonanie flagi USA. W Konkursie Wiedzy o Krajach najlepsza okazała się być klasa 2 a (Jakub Horyza, Jakub Banasiak i Oliwier Dymalski), drugie miejsce zajęły Karolina Błaszczyk, Agnieszka Szczepaniak i Maria Sperling z klasy 3 d, na trzecim miejscu uplasowała się klasa 3 a (Marcin Kwiatek, Piotr Ostrowski i Olaf Rynowiecki).
Uczniowie, którzy wywalczyli czołowe miejsca w konkursach językowych, nagrodzeni zostali celującymi ocenami z języków obcych, dyplomami i słodkościami. Były również nagrody rzeczowe za konkursy indywidualne i nagroda główna w postaci vouchera na klasowe wyjście do pizzerii.
Nagrody zasponsorowane zostały przez Radę Rodziców III LO oraz wydawnictwo Macmillan.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festiwalu z serca dziękujemy. 🙂