Klasa 3b na Uniwersytecie Kaliskim

22 listopada 2023 r. uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą panem Jackiem Pawłowskim i paniami Katarzyną Kamzol oraz Katarzyną Więcławik wzięli udział w zajęciach na Uniwersytecie Kaliskim im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, z którym nasza szkoła nawiązała współpracę. Jak było? Zapraszamy do przeczytania relacji Robaczków :).

Sonia Siedlecka: Każde z trzech zajęć dotyczyło innej specjalizacji, którą poznaliśmy dokładniej za pomocą różnych form. Najciekawsze były ćwiczenia, które zostały stworzone z myślą, aby były przydatne dla klas biologiczno-chemicznych, szczególnie dla osób decydujących się wybrać kierunki medyczne. Można było przećwiczyć m.in. pomiar ciśnienia w parach, własnoręcznie stworzyć substancje kosmetologicznych, a także zdiagnozować choroby kanału słuchowego dzięki odpowiednim sprzętom medycznym przeznaczonym właśnie do praktyki studentów. Oprócz wykładów i praktyki doświadczyliśmy na własnej skórze także niektórych zabiegów fizjoterapeutycznych, które stosuje się na pacjentach. Dzięki takim aktywnościom zintegrowaliśmy się jako klasa, jak i nauczyliśmy się nowych, ciekawych rzeczy w prosty i przystępny dla nas sposób.

Wiktoria Nasiadek: Cała wycieczka była bardzo sympatyczna. Mogliśmy spędzić dzień z klasą oraz wychowawcą i przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Najbardziej podobały mi się zajęcia w sali kosmetologicznej, ponieważ mogliśmy połączyć przyjemne z pożyteczny. Bardzo fajne były też zajęcia z mierzeniem tętna oraz badaniem ucha.

Olga Uciechowska: Byliśmy na trzech zajęciach, w których uczyliśmy się wielu ważnych rzeczy w miłej atmosferze, które mogą nam się przydać w życiu codziennym, jak i na studiach. Pierwsze zajęcia były z Panią, która uczyła nas jak obchodzić się z pacjentem, jak wstępnie ocenić, po wejściu pacjenta, co mu dolega i np. jak poprawnie mierzyć ciśnienie tętnicze. Drugie zajęcia były ze studentami fizjoterapii, którzy pokazywali nam czego się uczą i omawiali różne metody ćwiczeń oraz maszyn, które pomagają osobom funkcjonować lepiej. Było to bardzo inspirujące i interesujące. Ostatnie ćwiczenia były ze studentami kosmetologii, którzy uczyli nas jak dbać o skórę dłoni produktami, które znajdziemy w domu, co było bardzo ekscytujące i przydatne.

Mateusz Świtała: Zajęcia dotyczyły między innymi: kosmetologii, fizjoterapii oraz z fizykoterapii. Był to wyjazd edukacyjny, na którym oprócz wiedzy teoretycznej zdobywaliśmy również wiedzę praktyczną. Mimo że był to dzień spędzony poza szkołą, wyciągnęliśmy z tego wartość merytoryczną i odpoczęliśmy od codziennych zajęć.