Festiwal Języków Obcych

W dniach 8-10 listopada, czyli tuż przed Świętem Niepodległości, w III LO odbyły się nawiązujące do niego Dni Języków Obcych. W ramach tegorocznej edycji tego wydarzenia w naszej szkole odbywały się zajęcia kulturoznawcze, podczas których uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat świąt narodowych krajów anglo-, francusko-, włosko-, rosyjsko- i niemieckojęzycznych. Powstały m.in. plakaty i prezentacje multimedialne odnoszące się do historii tych świąt, ich symboli, zwyczajowych obchodów w poszczególnych krajach. Ciekawe prace wizualne uczniów grup językowych będzie można do końca listopada obejrzeć na sztalugach przy wejściu do szkolnej auli, a zainteresowanie młodzieży tymi pracami było tak duże, że sztalugi wystawowe zostały wykorzystane dwustronnie.  Oprócz jednego z najbardziej znanych świąt narodowych na świecie, czyli amerykańskiego Independence Day (Dzień Niepodległości USA), obchodzonego 4 lipca, można poczytać i obejrzeć ciekawostki dotyczące chociażby  Święta Narodowego Francji (14 lipca), Święta Wyzwolenia Włoch (25 kwietnia), Dnia Rosji (12 czerwca), Dnia Jedności Narodowej Rosji (4 listopada) czy Dnia Jedności Narodowej Niemiec (3 października). Ponadto na tablicy korkowej obok szkolnej świetlicy powieszone zostały kolorowe kartki, na których uczniowie odnieśli się do tegorocznego hasła: “Wolność – kocham i rozumiem”, odpowiadając na pytanie: Czym jest dla mnie wolność? Na zakończenie zajęć kulturoznawczych zaplanowane zostały quizy dotyczące świąt narodowych w poszczególnych krajach. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do wszystkich działań zaproponowanych przez zespół nauczycieli języków obcych, a ich entuzjazm został doceniony – najbardziej aktywni z nich otrzymali oceny celujące.