III LO łączy pokolenia

W związku ze zbliżającym się Jubileuszem 70-lecia III LO, w ramach którego zgodnie z decyzją dyrekcji i Stowarzyszenia Absolwentów III LO nadane zostanie sali nr 2 imię, 26 marca 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć pana Zygmunta Dobrzyńskiego, który jest zasłużonym dla naszej szkoły emerytowanym nauczycielem chemii.

Kilkoro uczniów klasy biologiczno-chemicznej III b przeprowadziło z panem Dobrzyńskim wywiad, który odbył się w niedawno wyremontowanej sali nr 2, gdzie Pan Zygmunt prowadził dawniej lekcje i będzie już niedługo jej patronował. Młodzież pytała o ulubioną dziedzinę chemii, ówczesnych nauczycieli, pasję pana Zygmunta, którą jest fotografia, oraz wspomnienia z okresu studiów i pracy w naszej szkole. Miała szansę wiele się dowiedzieć, jak funkcjonowało III Liceum dawniej, jak wyglądały wycieczki czy doświadczenia chemiczne. We wspomnienia i pytania włączyli się również obecni na spotkaniu – Dyrektor Przemysław Zimniak i pani Sylwia Szubert, którzy koordynowali wydarzenie. To była bardzo ciekawa i sentymentalna rozmowa, która pozwoliła na nowo odkryć dawne czasy Jedenastolatki i III LO.