Wiosenny Konkurs Piosenki w III LO

Muzyka, przyjaźń, radość, śmiech
Życie łatwiejsze staje się

Bałkanica, zespół Piersi

W III LO nie odpuszczamy nigdy wytężonej nauki – wszak to oczywiste, że poznanie praw przyrody to przepustka do lepszego życia – ale… czasami udaje się zwolnić na chwilę, pobyć razem bez przymusu, zabawić się, dając przy tym radość innym, zaskakując tych, którzy myśleli, że wiedzą już o nas wszystko. Tak właśnie się zadziało w ostatni wtorek 19 marca, a więc dwa dni po liturgicznym wspomnieniu świętego Patryka, patrona Irlandii i dwa dni przed pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. Wymarzony pomysł na huczną imprezę – mimo postu…

Co roku prezentujemy swoje licealne talenty – zwykle wokalne – ale tym razem pomysł był niecodzienny. Bo przecież „śpiewać każdy może”, więc zaprosiliśmy do Wiosennego Konkursu Piosenki całe klasy naszego liceum, czyniąc jedno założenie – aby udział został zaliczony, musi wystąpić co najmniej 18 osób. Niektórych to zniechęciło, inni nawet się nie zastanawiali i tak w szranki konkursowe stanęli uczniowie z sześciu klas (po drodze odpadły cztery inne, które nie wytrzymały presji imprezy). Każda klasa przygotowała dwa utwory – jeden po polsku, drugi w dowolnym niepolskim języku (wszyscy śpiewali więc po angielsku…). Odbyły się dwa koncerty – dla uczniów i dla rodziców. Głosowanie w formie plebiscytu – kto podbije serca i zmysły słuchaczy. Myślę, że szczególnie wieczorny koncert zapadnie wszystkim w pamięć… Zacięta rywalizacja do ostatniej piosenki, fajerwerki bezpretensjonalnych pomysłów, eksplozje radości, siła muzyki, duma z bycia razem. Żywiołowe reakcje widowni niosły artystów. Nie można sobie było wymarzyć lepszego finału!

Kto zwyciężył?… Muzyka, przyjaźń, radość, śmiech! I życie naprawdę na chwilę stało się łatwiejsze.

Dziękujemy:

Niezawodnej Radzie Rodziców za ufundowanie nagród – DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!

Rodzicom-widzom za wspaniałą zabawę – byliście naprawdę najlepszą na świecie ostrowską publicznością!

Klasowym chórom za brawurowe wykonania i świetną zabawę!

I jak odgrażają się już niektórzy – do zobaczenia i posłuchania za rok! 😉