Integracja klasy 2a na lotnisku

Głównym punktem wycieczki rowerowej klasy 2a, która odbyła się 4 października 2023 r., był pobyt na lotnisku w Michałkowie. Po przybyciu na miejsce uczniowie zostali przywitani przez Prezesa Aeroklubu Ostrowskiego pana Piotra Kucharskiego, a następnie zapoznani z celami, zadaniami aeroklubu oraz tokiem szkolenia pilotów szybowcowych. Należy dodać, że bardzo często zasilają oni szeregi pilotów wojskowych i cywilnych. O gorącym przyjęciu świadczy też fakt, że wszystkim zaoferowano kawę, herbatę oraz ciastka, które pokrzepiły strudzonych rowerzystów :). W drugiej części wizyty można było zapoznać się z wyposażeniem poszczególnych hangarów oraz usiąść za sterami samolotów, szybowców oraz Dromadera, który służy do gaszenia pożarów. Być może w przyszłości nasi uczniowie będą nie tylko na zajęciach naziemnych, ale i powietrznych. Całość mile spędzonego czasu zakończyła wspólna pizza na Ośrodku Piaski – Szczygliczka.

Opiekę sprawowali: pan Antoni Szczurek – wychowawca klasy, pani Katarzyna Danielska nauczycielska języka angielskiego, oraz pan Marcin Grzybek, nauczyciel informatyki.