IX Igrzyska Wiedzy i Umiejętności za nami

W piątek 8 grudnia III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim gościło 151 uczniów szkół podstawowych oraz ich opiekunów nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego, ale z całego powiatu ostrowskiego. W sumie z 17 szkół.

Okazją ku temu była IX już edycja Igrzysk Wiedzy i Umiejętności odbywających się pod Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego. Igrzyska to seria konkursów (konkurs matematyczny MatLOgik, językowy „Lingwista Powiatu Ostrowskiego”, wiedzy biologiczno-chemicznej „Chemiczny Robaczek”, Powiatowy Konkurs Geograficzny, Konkurs Historyczny) przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych. Tradycyjnie też wyłoniono Omnibusa, czyli ucznia prezentującego największą wiedzę z różnych dziedzin. Igrzyskom towarzyszyły także inne imprezy, takie jak występy niezwykle utalentowanych solistów i instrumentalistów III LO z gościnnym udziałem koleżanek i kolegów z II LO, którzy zaprezentowali repertuar na francuską nutę, czy spacer po szkole z przewodnikami, w których wcielała się nasza młodzież.

Podczas gdy uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi, nauczyciele-opiekunowie uczestniczyli przy kawie i ciastku w warsztatach pt. „Wypalenie zawodowe nauczycieli”, które poprowadził pan Szymon Olejnik, psycholog pracujący w III Liceum.

Po zmaganiach konkursowych młodzież regenerowała swoje siły specjalnie dla nich przygotowanym poczęstunkiem w świetlicy szkolnej. Tym razem, podobnie jak w części artystycznej, dominował akcent francuski w postaci croissantów.

Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów, a tym samym uroczyste rozdanie nagród nastąpiło w samo południe. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki z rąk wicedyrektor Iwony Wendt.

Warto dodać, że sponsorami nagród oraz poczęstunku byli Rada Rodziców przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim.

Koordynatorkami tegorocznych Igrzysk były nauczycielki języka angielskiego: pani Alina Wesołowska-Lisiak oraz pani Małgorzata Wawrzyniak-Pastuszak.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za podjęcie się konkursowych zmagań, a zwycięzcom gratulujemy!