Klasa Ia na szlakach Karkonoszy

Wreszcie po paru miesiącach oczekiwania klasa Ia wraz z opiekunami 12 czerwca 2023r. wyruszyła do Szklarskiej Poręby. Będąc już na miejscu, każdy uczestnik mógł podziwiać piękny krajobraz z punktu widokowego „Złoty Widok – Chybotek”. Miejscem docelowym pobytu był pensjonat Królowa Karkonoszy. W zaciszu tego spokojnego domu wypoczynkowego o wyniosłej nazwie można było zregenerować swoje siły przed wymarszem na szlaki górskie. Drugi dzień rozpoczęto od zwiedzania wodospadu Kamieńczyk, a następnie wraz z przewodnikiem górskim wyruszono w kierunku Szrenicy. Łatwo nie było, lecz wszyscy w komplecie dotarli na szczyt. Powrót już nie był taki uciążliwy, ponieważ zjechano w dół kolejką górską. Ostatni dzień pobytu też był aktywny. Po opuszczeniu pensjonatu udano się do Karpacza, gdzie była możliwość zwiedzenia Świątyni Wang. Wycieczka się zakończyła, jest miłe wspomnienie, zadowolenie oraz plany: w następnym roku – chyba morze!

Podczas wycieczki nad bezpieczeństwem czuwali: pan Antoni Szczurek – wychowawca i nauczyciel edukacji dla bezpieczenstwa, pani Katarzyna Danielska – nauczycielka języka angielskiego, pan Marcin Grzybek – nauczyciel informatyki i pan Sergiusz Nawrot –  nauczyciel religii.