Pierwszaki w Arboretum

Dzień (7 czerwca) w Arboretum w Stradomii Dolnej był pełen przygód i przyrodniczych odkryć! Pierwszaki (klasy 1B, 1C, 1E, 1G) wraz z wychowawczyniami (panią Agnieszką Poprawską, panią Marzeną Jesiołowską, panią Aliną Wesołowską-Lisiak, panią Dorotą Kryś) oraz nauczycielami biologii oraz chemii (panią Katarzyną Kamzol, panią Katarzyną Więcławik, panią Anną Wawrzyniak, panem Jackiem Pawłowskim) spędziły niesamowity czas na zajęciach botanicznych, podczas których ich pasja do nauki ożyła na nowo. Przygodę rozpoczęli od wędrówki przez piękne ścieżki pełne różnorodnych gatunków roślin (i nie tylko!). Oczy młodych przyrodników nie mogły nacieszyć się widokiem licznych bezkręgowców i kręgowców, które obserwowali z zaciekawieniem. Serca uczniów skradły także karty pracy przygotowane przez nauczycieli i pracowników Arboretum, które wypełniali z entuzjazmem, utrwalając nowe botaniczne odkrycia. Klasy biologiczno-chemiczne czują się jeszcze bardziej zainspirowane do dalszych badań i eksploracji przyrody. Uwieńczeniem przyrodniczej wędrówki był zasłużony odpoczynek na łonie natury, integracyjne ognisko oraz delektowanie się pysznymi kiełbaskami :).