Narodowe Święto Niepodległości w III LO

10 listopada był dniem szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Tradycyjnie już o 11.11 III LO włączyło się w ogólnopolska akcję „Szkoła do hymnu”, w ramach której wspólnie odśpiewano 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Następnie w auli reprezentacje klas przystąpiły do rywalizacji w cyklicznym już Quizie Niepodległościowym. Tematem tegorocznych zmagań byli Polacy, których dokonania odmieniły oblicze świata. Ernest Malinowski, Pola Negri, Zbigniew Brzeziński, Krystyna Skarbek , Maria Skłodowska-Curie, Jan z Kolna, Czesław Miłosz – to tylko część  postaci,  z których znajomością losów i osiągnięć zmierzyło się 11 trzyosobowych drużyn.  Zacięta rozgrywka wyzwoliła wiele emocji również wśród dopingującej  swoim drużynom publiczności.

Po 21 pytaniach poznaliśmy zwycięzców. Drugi rok z rzędu wygrała reprezentacja klasy 4b w składzie: Weronika Telega, Klaudia  Rachwalska i Oliwier  Seiffert. Warto przypomnieć, że w poprzednim roku – również oni triumfowali :). Na drugim miejscu uplasowali się  przedstawiciele klasy 3a (Bartosz Łakomy, Piotr Ostrowski, Oliwier Wawrzyniak). Miejsce trzecie przypadło klasie 3c (Laura Briese, Gabriela Krakowska, Mikołaj  Cieśliński).

Gratulujemy!

Warto dodać, że III LO włączyło się także w miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, w których wziął udział nasz wspaniale prezentujący się poczet sztandarowy w składzie: Aleksandra Andraszak (1D), Blanka Zadrożna (1D), Konrad Szewczyk (2F). Towarzyszyli im: opiekun pocztu, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa – pan Antoni Szczurek oraz dyrektor szkoły – pan Przemysław Zimniak.