Naukowa przygoda klasy Ic

W środę, 31 maja, klasa Ic miała okazję odkryć fascynujący świat matematyki, historii, przyrody i muzyki w Parku i Pałacu w Lewkowie.

Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia wystawy matematycznej przy lewkowskim pałacu. Później uczniowie udali się na zwiedzanie pięknych sal, gdzie mieli okazję przenieść się w czasie i poczuć atmosferę dawnych lat. Zobaczyli niesamowite wnętrza pełne historii i tajemnic. Każde pomieszczenie miało swój unikalny charakter. W pewnym momencie jeden z uczniów Jakub Adamczak postanowił zagrać na fortepianie (legalnie!). Jego piękny utwór rozbrzmiewał w murach pałacu, a wszyscy zatrzymali się, by wsłuchać się w jego doskonałość. Było to niesamowicie poruszające.

Następnie wycieczkowicze udali się na spacer po parku, gdzie przyrodnik pan Paweł Dolata zapoznał ich z różnymi gatunkami rodzimych drzew i kwiatów. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat ich znaczenia i właściwości. Ale to nie wszystko! W trakcie spaceru mieli również możliwość podziwiania różnorodności zwierząt. Zobaczyli interesujące gatunki ptaków, gadów, płazów i owadów, w tym niezwykłego kozioroga dębosza, którego niektórzy z uczniów mogli nawet potrzymać.

Opiekę sprawowały panie: wychowawczyni klasy Ic Marzena Jesiołowska, nauczycielka fizyki, oraz Katarzyna Kamzol, nauczycielka biologii.